Co to jest przygoda?

Podróże przygodowe często przywołują zdjęcia alpinizmu, raftingu, nurkowania i jazdy na wszystkich kołach. Chociaż są to z pewnością działania związane z podróżowaniem przygodowym, przygoda przygodowa może obejmować coś tak uspokajającego jak wycieczka motocyklowa z degustacją wina w Ho Chi Minh Trail w Wietnamie.

Wyprawy przygodowe można łatwo wyjść poza znany obszar i poszukać nieznanych doświadczeń.

Cel podróży może znajdować się zaledwie kilka kilometrów od domu lub tysiące kilometrów w egzotycznym miejscu w Afryce lub Azji.

Wikisłownik, wolny słownik wielojęzyczny

Być może ma to związek ze stresującym i szybkim życiem, które prowadzimy, że podróże przygodowe stały się jednym z szybko rozwijających się segmentów branży turystycznej. Coraz więcej turystów opuszcza zwykłe nadmorskie kurorty i aktywnie poszukuje nowych wrażeń podczas swoich podróży. Wycieczki te często wymagają znaczących odkryć osobistych, rozwoju nowych umiejętności i wiedzy oraz doświadczeń międzykulturowych.

Podróż przygodowa nie jest dla wszystkich. To jest dla osoby spragnionej nowych doświadczeń, która odważy się porzucić ścieżkę, którą obrał. Zdrowie i wiek mogą ograniczyć podróżnika do mniej uciążliwych zajęć, ale to nie powstrzymuje go przed innymi formami przygód.

Nie można zaprzeczyć, że niektóre przygodowe podróże stanowią dodatkowe ryzyko. Trekking (http: //www.activetravelvietnam.com/tour.php? Op = detail & …) przez pustynię jest zdecydowanie bardziej niebezpieczny niż zasadzenie się pod parasolem na plaży. Podobnie jak w większości podróży, planowanie i ćwiczenie zdrowego rozsądku znacznie przyczynią się do zminimalizowania ryzyka.

Podróż przygodowa nie musi być droga. W większości przypadków nie zatrzymujesz się w pięciogwiazdkowych hotelach, nie jesz w eleganckich restauracjach i jeździsz limuzyną. Zamiast tego prawdopodobnie zatrzymałbyś się w pensjonatach, jadł na lokalnych straganach z jedzeniem i korzystał z transportu publicznego. Te zwykle więcej niż pomagają utrzymać łączną linię.

Jeśli potrzebujesz więcej powodów podróży przygodowej, oto kilka motywujących cytatów, które zebrałem.

„Widzę swoją drogę, ale nie wiem, dokąd zmierza. Nie wiem, dokąd zmierzam, to mnie inspiruje.” – Rosalia de Castro

„Podróżnik był aktywny; był wyczerpujący w poszukiwaniu ludzi, przygód, doświadczenia. Turysta jest pasywny; oczekuje, że przydarzą mu się ciekawe rzeczy”. – Daniel J. Boorstin

„Wszystkie przygody, szczególnie na nieznanym terytorium, są przerażające” – Sally Ride

„To urzekające pragnienie wielkiej przygody i zwycięstwa oraz twórcze działanie sprawia, że ​​człowiek znajduje największe radości”. – Antoine de Saint-Exupéry.

Czy jesteś gotowy na wycieczkę przygodową?

Polecana wycieczka z ACTIVETRAVEL ASIA

Wyścigi motocyklowe Northwestern Trails

Odkryj surowy i malowniczy północny zachód Wietnamu i jego mieszkańców z pierwszej ręki. Jeśli wyjdziemy na ulice i pojedziemy ze stolicy Hanoi do odległego obszaru na północnym zachodzie, możemy zobaczyć życie tak, jak jest naprawdę dla Wietnamczyków. Idealna trasa i ekipa wsparcia gwarantują, że w pełni wykorzystasz podróż pod względem komfortu, przyjemności i przygody. Po drodze napotykamy dramatyczne krajobrazy i szerokie panoramy, podczas gdy mieszkańcy wsi robią swoje interesy. Najważniejsze to tarasowe doliny Sapa, wymagające drogi, zapierające dech w piersiach krajobrazy i wiele różnych kolorowych grup mniejszościowych.