Podróż do Nowej Zelandii – jaki jest najlepszy czas na podróż?

Jednym z często zadawanych mi pytań jest: „Kiedy najlepiej jechać do Nowej Zelandii?” Nie ma na to właściwej odpowiedzi, ponieważ zależy to od wielu czynników. Odpowiedź może ulec zmianie w zależności od twoich zainteresowań, rodzaju wakacji i czasu, jaki masz na podróż.

Ze wszystkich zadanych mi pytań najtrudniejsze pytanie brzmi: „Kiedy najlepiej jechać do Nowej Zelandii?” Bez wiedzy o twoich zainteresowaniach i tym, co chcesz robić, bardzo trudno jest odpowiedzieć. Pytanie może brzmieć: „Kiedy jest najlepsza pogoda w Nowej Zelandii?” Jednak odpowiedź może się zmienić w zależności od twoich zainteresowań. Więc możesz przyjechać i wędrować, łowić ryby lub jeździć na nartach. Być może interesujesz się ogrodnictwem lub po prostu chcesz wziąć urlop z własnym samochodem. Wszystko to da kolejną odpowiedź na pytanie „Jaka jest najlepsza pora roku na wizytę w Nowej Zelandii”.
Aby dowiedzieć się, jaki jest najlepszy czas na podróż do Nowej Zelandii, musisz najpierw zdecydować, które miejsca chcesz odwiedzić; a także zabytki, zajęcia lub wycieczki, które chcielibyście zrobić. Kiedy już to wiesz, o wiele łatwiej jest zdecydować, kiedy odwiedzić Nową Zelandię.

Klimat w Nowej Zelandii jest dość łagodny, co czyni go doskonałym miejscem do odwiedzenia przez cały rok. Każda pora roku w Nowej Zelandii ma swój urok. Chociaż pogoda w Nowej Zelandii jest oczywiście cieplejsza latem (od grudnia do lutego); Podróżowanie w tym okresie niekoniecznie jest najlepszym wyborem lub czasami nie jest możliwe z powodu innych obowiązków.

Pogoda w Nowej Zelandii jest bardzo zmienna, więc latem zawsze są chłodniejsze i bardziej wilgotne dni. Pod względem opadów deszczu wyspa Północna Nowej Zelandii jest nieco bardziej wilgotna zimą (od czerwca do sierpnia) niż przez resztę roku; podczas gdy wyspa południowa jest nieco bardziej sucha. Chociaż jest mniej słońca, w zimie jest jeszcze wiele słonecznych dni. Najwyższe opady występują zwykle w regionach Fiordland i na zachodnim wybrzeżu południowej wyspy Nowej Zelandii; podczas gdy obszary o największym nasłonecznieniu to Nelson i Marlborough na Wyspie Południowej; Hawkes Bay i Bay of Plenty na Wyspie Północnej.

Przyjdź przygotowany

Przygotuj się na chłodniejsze i wilgotniejsze dni o każdej porze roku. Zalecamy ubieranie się warstwowo o każdej porze roku. Lepiej jest zabrać ze sobą kilka ciepłych, cieńszych warstw niż gruby sweter, a także dobrej jakości wodoodporną kurtkę. W ten sposób możesz szybko dostosowywać się do nagłych zmian klimatu każdego dnia, dodając lub usuwając warstwy. Nadal powinieneś być gotowy na słoneczne dni przez cały rok, więc zawsze miej ze sobą kapelusz, okulary przeciwsłoneczne i krem ​​przeciwsłoneczny – możesz ich potrzebować!

Lato w Nowej Zelandii – od grudnia do lutego

Odwiedzając Nową Zelandię latem, możesz być w najcieplejszej i najlepszej pogodzie w Nowej Zelandii. Ale jeśli szukasz spokojnych letnich wakacji, możesz wrócić jeszcze raz! Lato jest szczytowym sezonem turystycznym w Nowej Zelandii, w wyniku czego robi się bardzo tłoczno. Zakwaterowanie, transport i zajęcia w Nowej Zelandii wymagają wcześniejszej rezerwacji; a ceny są zwykle znacznie wyższe.

Jesień w Nowej Zelandii – od marca do maja

Jesienna podróż do Nowej Zelandii daje możliwość zobaczenia wspaniałego kalejdoskopu kolorów, gdy liście na drzewach i roślinach zmieniają się w dramatyczne odcienie brązu, czerwieni i złota w rdzawym kolorze. Aby zobaczyć te zmiany w najlepszym wydaniu, odwiedź Wanaka i region Otago w Nowej Zelandii na Wyspie Południowej; lub Hawkes Bay na północnej wyspie Nowej Zelandii. Jeśli szukasz samochodu na wakacje, w dowolnym momencie wybierz się na Wielkanoc, a ulice i liczba innych turystów są zawsze ograniczone; Tak więc jesień to zawsze najlepszy czas na podróż do Nowej Zelandii.

Zima w Nowej Zelandii – od czerwca do sierpnia

Zima w Nowej Zelandii to okres, w którym góry otrzymują coroczną warstwę śniegu, a narciarze przychodzą się bawić! W Nowej Zelandii jest szeroki wybór terenów narciarskich, zarówno dla zaawansowanych narciarzy, jak i dla początkujących. Tereny narciarskie Turoa i Whakapapa w Parku Narodowym Tongariro są bardzo popularne wśród narciarzy z Auckland na Wyspie Północnej. Podczas gdy możesz jeździć na nartach na South Island w Queenstown, Wanaka, Mt Hutt lub jednym z wielu małych klubów narciarskich. Sezon narciarski trwa zwykle od czerwca do początku października, chociaż sezon Whakapapa często trwa znacznie dłużej.

Narciarstwo jest często łączone z wypożyczalnią samochodów NZ podczas wakacji z własnym samochodem. Ponieważ na ulicach jest bardzo mały ruchbt i opady śniegu w górach, jazda jest zwykle bardzo łatwa. Śnieg w dolinach zwykle pojawia się tylko podczas największych opadów śniegu.