Porady dotyczące niedrogich podróży: pakowanie ubrań do podróży Light

W tym artykule podróżnym opisano, jakie ubrania zabrać i jakie zostawić dla podróżnika z ograniczonym budżetem, który chce się spakować. Informacje oparte są na własnych doświadczeniach autora.

Jakie ubrania powinieneś spakować, jeśli chcesz zabrać ze sobą cały bagaż i chcesz podróżować z lekkością? Przynieś minimum odzieży. Ubieraj się swobodnie i swobodnie. Wybierz swoje ubrania ze względu na ich praktyczność. W ciepłym klimacie luźna, lekka bawełniana odzież lepiej czuje się na skórze niż lepkie tkaniny syntetyczne i obcisłe ubrania. Jeśli chcesz odwiedzić regiony tropikalne, możesz chronić swoją skórę przed zbyt dużym narażeniem na silne promienie słoneczne i przenoszące choroby komary, jeśli oprzesz się potrzebie noszenia jak najmniejszej ilości ubrań. Dzięki koszulom z długimi rękawami, topom z wysokim kołnierzem i długim spodniom jesteś znacznie bezpieczniejszy. Po prostu trzymaj się lekkich, lekkich naturalnych tkanin i luźnych ubrań, aby zmaksymalizować komfort noszenia. Wygodna odzież codzienna, zwłaszcza jeśli jesteś niechlujna, zmniejszy również twoje szanse na bycie oznaczonym jako bogaty cel przez lokalnych złodziei pracujących w miejscach turystycznych.

Jak się spakować na podróż solo

Jeśli chcesz wyglądać bardziej szykownie na wieczór, dodaj cienki, nieważki, kolorowy szalik do swojej prostej neutralnej odzieży dziennej. Zostaw swoją biżuterię w domu. Jest ciężki, nieporęczny i może przyciągać złodziei. Jeśli jesteś koniem ubraniowym, spróbuj oprzeć się zapakowaniu zestawu odzieży na co dzień, fantazyjnego zestawu do restauracji na kolację i trzeciego zestawu na elegancki wieczór. Po prostu spróbujesz się ubrać, aby być modnym, gdy musisz wyciągać wszystkie te stroje z jednego miejsca na drugie. Nie martw się, że będziesz nosić te same ubrania przez dwa dni z rzędu. I tak nikt poza twoim partnerem podróży (lub pracownikiem hotelu) nie zobaczy cię więcej niż jeden raz, a jeśli twój partner jest praktyczny, on lub ona będzie nosić zestaw ubrań przez całą podróż. Jeśli chodzi o wybór ubrań, zazwyczaj noszę wygodne, luźne spodnie na co dzień i zakładam, że jeśli złapie mnie deszcz, to mnie nie zabije. Wkrótce wyschnę. Nie pakuję części zamiennych.

Dodatkowe spodnie lub spódnice mogą znacznie zwiększyć obciążenie bagażu. Wybierz coś w neutralnym kolorze, który pasuje do wszystkiego, co będziesz nosić. Spodnie z dużą ilością miejsca na kieszeń są zaletą, szczególnie jeśli kupujesz małe szanse i trafiasz do sklepów z pamiątkami lub trochę fast foodów, gdy codziennie spacerujesz po okolicy. Aby łatwo podróżować, po prostu pakuję jeden lub dwa zapasowe blaty, które można łatwo zwinąć, wygodnie i łatwo, ponieważ zmarszczki powodują więcej zmarszczek niż staranne zwijanie. Na całą podróż pakuję tylko dwie pary bielizny i skarpet. Łatwo jest prać bieliznę, skarpetki i koszule w pokojach hotelowych i wieszać je do wyschnięcia do późniejszego użycia podczas tej samej podróży. Wybór jest łatwy.

Jak się spakować na wczasy?

Na dwutygodniową wycieczkę możesz przeciągnąć czternaście par bielizny w dowolne miejsce lub po prostu przeciągnąć dwie i regularnie myć je w zlewie pokoju hotelowego z mydłem i wodą. Proponuję spakować dwie pary, a nie jedną, więc przez kilka dni wciąż jest świeża zmiana, jeśli przyjedziesz do jednego miejsca jednego wieczoru i planujesz przenieść się do innego miasta następnego ranka, co oznacza zbyt mało czasu suszenia. Jeśli spotkasz większe miasto, takie jak Paryż, Londyn lub Rzym, w którym chcesz zostać na co najmniej kilka dni, możesz zrobić całą pranie i wiedzieć, że ubrania mają dużo czasu na wyschnięcie, nawet gdy jest wilgotno.

Zapakuj cienką, lekką, naturalną bawełnianą bieliznę i skarpetki, które oddychają i nie zajmują tyle czasu schnięcia, co cięższa bawełna lub inne tkaniny. Ubrania mogą bardzo szybko wyschnąć latem. W chłodniejszych miesiącach na parowcu możesz obsługiwać grzejnik, który może służyć jako źródło ciepła do suszenia. Uważaj tylko, aby nie przykładać mokrych przedmiotów bezpośrednio do grzejników lub urządzeń elektrycznych, a także uważać, aby mokra odzież nie kapała na dywany w pokojach hotelowych. Zdejmij dobrze ubranie i pozwól im powiesić się pod prysznicem, aż przestaną kapać. Nie używaj nowych jaskrawych ubrań, które mogą ściekać kolorowe barwniki, które mogą zabrudzić podłogi w łazience, maty podłogowe lub dywany w hotelach.

Zapakuj dużo plastikowych toreb. Zajmują mało miejsca, są nieważkie i przydadzą się na sto różnych sposobów, od przechowywaniaotwórz zapakowane jedzenie aż do organizacji prania. Na przykład używam torby na czyste ubrania, takie jak bielizna i skarpetki, osobnej torby na brudne (jeśli muszę przejść dalej, zanim ubrania można prać i suszyć), a także trzeciej na ubrania, które zostały wyprane, ale nadal są wilgotne, kiedy nadszedł czas, aby opuścić pokój hotelowy i rozpocząć kolejny etap podróży.